Berlín: Kde se dobře najíst nebo prostě vydechnout + VIDEO

Tak v tomhle posledním díle o Berlíně vám přinášíme slíbené recenze (nebo spíš názory) na podniky, který jsme navštívili. Najdete fotky toho, co jsme kde měli, jak se nám to líbilo a jak nám chutnalo. Ke všemu vám přidáme rovnou i adresu a všecky možný informace co nás napadnou.


Sfizy Veg (Treptower Str. 95)


Příjemný místečko s vlastnim stylem, najdete zde random sezbíranej nábytek (asi na bílej čtvrtek jako u nás). Pohodlí, příjemná atmosféra hlavně na večer, protože to tam je tak příjemně nasvícený. Jídlo bylo dobrý, ale nijak nás vyloženě neoslnilo. Výběr z veganskejch pizz (hlavní artikl) a dalších věcí. Jedna nevýhoda byla, že tu nikde není napsáno, že si musíte chodit k baru objednat nebo prostě obsluha nemá v plánech se vám nějak extra věnovat, ale aspoň byla příjemná.


https://www.facebook.com/sfizy.veg/


Let It Be (Treptower Str. 90)


Kousek od Sfiy Veg. Super místo na relax, kde strávíte čas ve fakt příjemnym prostředí. Dejte si Chai Latté nebo organické pifko. Je to creperie, takže si určitě dejte nějakou jejich sladkou nebo slanou palačinku, který jsou fakt supr (a vegan). Mají tu i burgery a tvářili se vážně dobře. Obsluha tady je vážně příjemná, nemají problém pokecat, poradit všecko. Bonus za obrázek kočky na záchodech. Fakticky se nám tu líbila atmosféra, kterou jsme si zamilovali. Super jim tu hrajou, jen by to mohlo bejt míň nahlas. Jo, objednávky na baru (ale je to tu dobře označený). Btw tohle místo jsme tak moc zamilovali, že jsme tam v lednu byli celkem dvakrát, ale už se nemůžeme dočkat až tam v srpnu zase zajdeme!

http://letitbevegan.de/Soy (Rosa-Luxemburg-Straße 30)


Moderní místo s hromadou místa a skvělou nabídkou. Cesta za vegan asijským jídlem nebyla nejlehčí a ač se prezentuje jako vietnamská restaurace, tak se tu najdou nabídky i z jiných zemí. Obsluha je tady taky velice vřelá a příjemná. Pokud si jako my sednete blízko k výdejnímu okénku (ne není to jako v jídelně) tak můžete i nakouknout na přípravu jídel, což je docela podívaná, aspoň tady. Všechno je krásně servírováno v dřevěném nádobí a tak. A nezapomeňte si určitě dát zdejší jasmínovej čaj, stojí to za to! 


http://soy-berlin.com/Curry with rice


BBB Berlin (Sontagstraße 1)


Tahle americká burgrárna s typickejma boxama vám zaručeně vyčaruje úsměv na tváři a budete se sem chtít vracet! Maj tady velkej výběr jak masovejch burgrů, tak vegetariánskejch i veganskejch. Dominik ještě v tý době jedl maso a dal si samozřejmě masovej (protože přece jinak to neni burgr, že jo), za to já na burgry nikdy nebyla takže jasnou volbou byl ten veganskej. No a jasně že to dopadlo tak, že Dominik uznal, že veganskej je prostě lepší a že už si jinej nikdy nedá :D. Nejlepší na tom celý je, že jsme tenhle podnik našli vlastně úplně náhodou. V tý době totiž byl skoro novej a nikde o něm nebyla ani zmínka. Jinak co se obsluhy týče - byla skvělá. Už se nemůžem dočkat srpna, až se tam zas objevíme. Čátečně právě díky BBB vznikl nápad ject do Berlína znovu.


https://www.facebook.com/BBBberlinRest/

Club matéčko nesmí chybět

Santa Maria (Oranienstraße 170)


Krásně mexicky stylizovaná restaurace, veganská nabídka. Byla tu supr atmoška, supr tu hrajou a jídlo vypadá hezky a určitě i dobře chutná, protože se tu všichni už od pohledu museli olizovat až za ušima. Nás ale mexická kuchyně nijak moc nebere, takže jsme si užili spíš zdejší margaritu. Stojí to v tý supr čtvrti Kreuzberg, je to blízko k hromadě dalších zajímavejch míst. Jediná vada na kráse je tady relativně nepřitažlivej záchod a byla nám tu zima. Bonus za český pivo! (Krušovice, ale lepší než nic). Na fotce je předkrm a hlavní jídlo.


https://www.santaberlin.com/Hlavní chod, taco a quesadillas


Nachos s dipy a Margarita


Momos (Fehrbelliner Str. 5)


Příjemnej malinkej podnik, kde je na výběr z hromady těhle nepálskejch knedlíčků. Naprosto výborný chuťově i vzhledem. Tohle místo vlastněj dva příjemný týpci co vám se všim poraděj. Maj tu i pivko z místního minipivovaru a výběr dalších zajímavejch nápojů. Prostě supr. Ale bacha, nemaj tu hajzlíky. A jako plus bereme i to, že tu jedou no waste - všechno se snaží co nejlíp ekologicky zpracovat.


https://momos-berlin.de/
The Barn (Auguststraße 58, za rohem od Momos)


Designovka se skvělou obsluhou a skvělym prostředím. Obsluha ví snad všechno o tom, co tu dělaj a kávu dostanete rovnou i s pohádkou. Jsou tu veliký okna do ulice, takže máte hezkej přehled o tom, co dělá ten psík u patníku nebo jestli vám nekradou vaše hipsterský kolo. Nemaj tu hudbu, ale to je jedno, protože jí stejně neuslyšíte přes hluk mletýho kafe. Taky tu nemaj hajzlíky jako takový, ale jdete na Staff toilet, to se ale asi brzo změní (pokud se tak už nestalo).


https://thebarn.de/

Coffee Fellows (několik provozoven)


Tahle kavárna má hned několik provozoven, my byli v tý, co je nejblíž Alexanderplatzu. Vyrelaxovaná atmosféra se zpěvem vrabčáků v pozadí. Ale ne virtuálních, po týhle kavárně poletujou živí vrabčáci, tak s tím počítejte. Možná vám to bude z prvu připadat divný, ale jakmile se zaposloucháte, pochopíte. Příjemná obsluha, kafe obstojný, ale nic extra. Mají tu i bagely apod., ale my tu nejedli.

https://www.coffee-fellows.com/
No a to je konec, nejvíc asi doporučujeme Let It Be a hlavně BBB! No a jako bonus tu máte nakonec i malej sestřih toho našeho vejletíku. Snad se vám naše recenze líbily nebo vám pomohly.


TADY ODKAZ NA VIDEO:

https://youtu.be/Vuq0OjsD428

(Z technických důvodů tu nemáte přímo video, ale jen odkaz, řešíme to)


Krásnej zbytek tejdne a v pondělí (snad) čau!

Dominik & Lenka

You Might Also Like

2 comments

 1. Plusový body za to, že jste článek přidali až takhle večer, kdy jsem díky bohu napraná z večeře (tentokrát nebude žádný spálený kuře), takže mi ty Vaše fotky ani nedělaly chutě (zase díky bohu za to). Další plusový body za to, že to trochu působí, jako kdybyste do Berlína jeli čistě jenom proto, abyste se tam najedli. Je mi jasný, že to je tématem toho článku, ale ta myšlenka mě chtě nechtě pobavila. O to víc, když tu později píšete, že se v srpnu vracíte a myšlenka přišla vlastně díky burgrárně. :D To mě moc baví, mám ráda lidi, co rádi jedí.
  A čím víc o tom tady mluvím a v hlavě se vracím k fotkám a všem těm Vašim tipům, tak mám strašnou chuť zítra nasednout na vlak a jet se najíst do Berlína. Naneštěstí v sobotu jedeme na dovolenou, takže mě čeká balení a ještě plno nakupování toho, co nezbytně musíme vzít s sebou.
  Jednou do Berlína taky pojedu. A vytisknu si tyhle Vaše články, abych o nic nepřišla. :D

  P.S. Je něco, co neovládáte? Máte krásný fotky, umíte zpracovat i videa, soudě podle Instagramu a stories umíte i vařit (teda aspoň esteticky, ale něco, co vypadá takhle dobře přece musí určitě i chutnat dobře), tak co to je? Je to nespravedlivý, že tu jsou super talentovaný (nebo aspoň ne tak nešikovný) lidi a pak tu jsou lidi jako jsem já, který připálí i kuře. :D

  OdpovědětVymazat
 2. Raduš my ti strašně moc děkujem za takovouhle zpětnou vazbu. Je fakt hezký mít takhle ze začátku takovýhle komentáře a nebudu lhát když napíšu, že se vždycky na tvůj komentář dost těšíme :D Jinak teda vetšinou cestujem spíš tak, že obhlídnem památky a valkou část z našich tripů (času a peněz) zasvětíme právě gastroturistice, což je ale skvělý a hrozně nás to baví :) A strašně děkujeme za takový lichotky. Snažíme se vše furt zdokonalovat, aby to bylo co nejlepší a přečíst si takovejhle komentář to nás (nebo aspoň mě) vždycky strašně nabudí.
  Díky moc a doufáme, že tě i další články z našich cest překecaj k podobnejm věcem jako Berlín :)

  OdpovědětVymazat

Domů Příspěvky Portfolio Kontakt