Berlín: Město hipsterů a veganských podniků PART 1

Cesta do Berlína byla relativně dlouho v plánu (ostatně jako všechno, než se k tomu člověk dostane, no znáte to), respektive jsem o Berlínu celkem dlouho brbral až jsem jízdenku nakonec dostal k Vánocům (to abyste věděli, jak si nenápadně říct o dárek). A pak už to bylo rychlý, najít si průřez cenovou a zároveň komfortní nabídkou na Airbnb , zjistit si jak vypadá mapa metra a celkově městský dopravy a zmapovat kudy kam a proč jít. A tak jsme se v lednu vydali na tři dny do Říše.

Když jsem tuhle cestu plánovala, jako nejekonomičtější řešení vyšly jízdenky s Eurolines, kde zrovna měli akci 1+1 a tak nás zpáteční cesta pro dva vyšla na devět stovek. Ráno v devět jsme vyrazili z Florence a kolem druhý odpoledne jsme byli na místě. Z autobusovýho nádraží ZOB am Funkturm jsme se S-Bahnem asi za hodinu dostali do našeho ubytování. Bydleli jsme v části Friedrichshain, která se doslova hemžila hipstery a celkově divnýma lidma, ale nám to nevadilo, aspoň bylo na co koukat. Po seznámení se s našima hostitelema jsme se zabydleli v našem pokojíku, kterej vypadal asi nějak takhle.


Náš Airbnb pokoj

Potom už zbejvalo vydat se do města. Vzhledem k tomu, že byl leden tak byla celkem kosa, ale dalo se to přežít. Horší bylo vyznat se ve spletitý pavučině celýho MHD. Ale nakonec se to taky zvládlo.

Sebrali jsme foťáky, nějakou tu vodu (pitnej režim děti) a vydali jsme se směr zentrum. Samozřejmě jako první jsme chtěli oběhnout to důležitý, takže jsme letěli k Braniborský bráně, hned za rohem k památníku za holocaust. Tam jsem aspoň já byl lehce nesvůj a Lenka mě musela držet abych se neohnal po lidech co seděli, běhali nebo skákali mezi kvádry památníku. Přijde mi to silně neuctivý vzhledem k tomu na co tahle památka odkazuje. Přeci jenom, selfíčko z památníku pro 6 milionů zavražděnejch nepotřebuju a přihlížet tomu jak to nikoho naprosto nezajímá a pro blbou fotku udělá všechno a ztrácí jakoukoli morálku je pro mě vážně silný kafe.


Braniborská brána


Židovský památník


Růže ke Dni památky obětí holocaustu 27. 1. 

Další na pořadí bylo co? No ano, přesně tak, jídlo, JÍDLO. Jeden z prvních podniků na našem seznamu bylo Sfizy Veg (Treptower Str. 95), inzerovali veganský pizzy a tak podobně. Aby jsme se tam dostali museli jsme se svézt na zastávku Karl-Marx Strasse (zdravíme fellow komunisty). Od tamtud to byl relativně kousek pěšky po čtvrti Neukölln, známá hipster čtvrť, co vypadala spíš jako nějakej Bronx. Hipsterskej nám přišel spíš Kreuzberg. Sfizy Veg jako takovej byl celkem fajnovej podnik, random nábytek a tak, prostě podle našeho gusta. Měli jsme jednu z jejich veganskej pizz, která byla dobrá, ale vyloženě si nás nezískala, takovej průměr.. Ale na podniky jako takový se podíváme jindy. Ze Sfizy Veg už jsme pomalu chtěli běžet domů, ale nakonec jsme se navzájem přemluvili a šli jsme ještě do palačinkárny Let It Be (Treptower Str. 90), taky veganský. Dali jsme si jeden Chai Latte, Matcha Latte a jednu skořicovou palačinku. Jídlo i pití bylo v pohodě, ale co nás fakt vzalo byla ta atmosféra tam, tak pohodový místo jsme snad ještě neviděli. Bylo to malinký, ale o to víc příjemný. Let it be

Jo a btw mám bezlepkovou dietu a jestli si řikáte, jak jsme to s touhle komplikací udělali, tak asi tak, že na dovolený to prostě nedržim a jim tak nějak všechno. Výčitky? Jak kdy. Ale vim, že to neni nic dobrýho. Mám to štěstí, že mě z toho nic nebolí a nemám žádný nevolnosti a podobný věci. A celkově v tuhle dobu jsem na to celkem kašlal (ale o bezlepkový dietě jindy).

Tak tohle by bylo ke dni příjezdu. Druhej den jsme oběhli zbytek památek a co bylo dál Vám povíme příště.

Mějte se

Dominik a Lenka

PS.: Fotografie jsou naše práce. 

You Might Also Like

2 comments

 1. Táákže, tohle bude hodně zábavný, protože miluju blogy a moje komentáře bývají kilometrové, ale že jste to vy (a s Lenkou jsme skoro sousedky :D), tak se budu snažit krotit.
  Jak už jsem zmínila, tak miluju blogování a moc se mi líbí ten nápad, že jste do toho šli takhle spolu. Zkombinovali jste dvě věci, který fakt zbožňuju. Cestování a jídlo. Je pravda, že nejsem vegan (proto na vás pak mám jednu otázku :D) a nemám ani bezlepkovou dietu. Na druhou stranu, obvykle články s touhle tématikou nečtu, protože do teď jsem ve většině případů narazila na zdlouhavé a poměrně nudné články. Ale tenhle se mi moc líbil. (Četla jsem oba, btw.) Není tak dlouhý a dokonce jsem se u toho zasmála (soucítím s Dominikem, co se týče té záležitosti u památníku).
  Už se moc těším na další články a hlavně na fotky (i když bych vždycky bouchla závistí, když vidím, jak úžasné vaše fotky jsou :D). Fandím vám (ve všem, nejenom v blogu ♥)!
  Kdybyste sem tam chtěli třeba přidat i nějaké ty recepty (a úplně i nejlíp napsat, kde co seženu, protože jsem od přírody lenoch :D), tak budu moc ráda.

  Mějte se krásně a přeju hodně úspěchů!
  Radka (sousedka, ale ne z Prahy :D)

  P.S. A moje otázka. Můžou vegani jíst med? Já vim, že to je pravděpodobně strašně hloupá otázka, ale já vegan nejsem a nikdy jsem se o to hlouběji nezajímala. Med je sice živočišný produkt, ale já jsem vždycky tak nějak měla za to (pravděpodobně mylně), že vegani jsou vegany, protože chtějí sabotovat chov zvířat, tak jsem si to chtěla ujasnit. :D Už mi to vrtá v hlavě docela dlouho. Děkuju předem. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc moc děkujeme Raduš! Jsi zlatá <3 Jsme rádi, že se ti článěk líbí a budem se snažit, aby i ty další byly v podobnym duchu :)
   Jinak co se týče toho veganství, tak takovou tou obecnou filozofií je, že vegan odmítá jakýkoliv zneužívání zvířat ke svýmu užitku - to znamená že nejí živočišný produkty (včetně mědu, ale já to třeba až tak moc nehrotim ten med, celkově spíš než vegan jsem plantbased, protože být veganem je o celkovym životnim stylu a člověk pak neužívá ani např. léky, který jsou testovaný na zvířatech a kosmetiku a podobný věci, který já pořád dělám). Pro mě je to spíš taková cesta k tomu jak se zbavit všeho negativního co na mě může působit - jako např. když sním maso a proto to nedělám. Takže sabotování chovu zvířat s tim jde ruku v ruce. :) Doufám, že to prozatim takhle stačí :D, bude o tom určitě nějakej článek! :)

   Vymazat

Domů Příspěvky Portfolio Kontakt