Albánie: Válecí dovolená vol. 1

Tak a je to tady. Konečně naše první společná dovolená u moře. Jak už určitě víte z Facebooku a Instagramu, jsme v Albánii. Možná si řikáte, proč zrovna tahle země, vždyť do ní nikdo k moři nejezdí. OMYL. Albánie sice dělá cestovní ruch teprve čtvrtym rokem a podle toho to i vypadá (služby atd.), ale určitě má potenciál.

Důvodem proč jsme zrovna tady, byla jak cena, tak to, že Albánie je prostě něco novýho a my to chtěli vozkoušet. Tentokrát jsme se nevydali na vlastní pěst, ale celý jsme to nechali na Čedoku. Vybrali jsme si Flower Hotel & Spa, protože se tvářil ze všech hotelů nejlíp. Hned z prvu musíme říct, že zdejších 5 hvězdiček rozhodně neni na úrovni 5* hotelů v Řecku nebo v Turecku. Hotel je sice luxusní, ale co se týče servisu a služeb je to ucházející (a to bohužel včetně jídla, na který jsme se těšili asi nejvíc).

Okolí je podobný Řecku, možná ne tak rozvinutý a upravený. Pláž je písečná a naštěstí ne přelidněná. Na břehu potkáváme rádoby obchodníky (i děti) s hodinkama, taškama, holícíma strojkama a tak. Včera jsme dokonce viděli pána s oslíkem, kterej vezl hrušky. BTW buráky se řeknou kikirik.Na závěr doplníme, že nás hotel překvapil dortíkem a písničkou Happy Birthday k Lenčiným narozeninám.


Děkujem za přečtení a s příštím článkem

Dominik & Lenka

You Might Also Like

2 comments

  1. Musím se přiznat, že když jsem zjistila, že jste v Albánii, tak mě to docela překvapilo. Je to asi jedna z těch posledních zemí, kterou bych si na dovolenkování vybrala, každopádně fotky vypadají užasně. Možná i proto mě trochu zaráží, že píšete, že co se týče služeb, tak je to ucházející. Je pravda, že já nemám s čím porovnávat, protože v Řecku jsem ještě nebyla, ale co se týče fotek, tak pokoj vypadá luxusněji, než v jakém jsem kdy byla a ještě ke všemu si dostala dorta k narozeninám? No to je paráda. Mimochodem všechno nejlepší, nějak jsem to ani nezaregistrovala, že si měla narozeniny, ale já na tom facebooku už moc nejsem a jinak bych to samozřejmě nezjistila, takže dodatečně všechno nejkrásnější. :) Užívejte dovolenou a těším se na další článek.

    P.S. Už si připadám trochu trapně, jak jsem jediná, kdo to tady vždycky komentuje, ale když já vim, jak takovýhle věci potěší. :D

    OdpovědětVymazat
  2. Tak jelikož my jezdíme skoro každej rok do Řecka tak se to fakt nevyrovná. V Řecku nebo i v Turecku jsou animátoři, výběr jídla je taky dost o něčem jinym a číšníci se furt usmívaj a vědí co a jak dělat.. to tady prostě chybí.. jinak s tim dortem nás o fakt hodně překvapilo a rozhodně jim to přidalo body navíc 😄 A díky za přání 😊 To je jedno že jsi jediná, kdo komentuje. My si toho vážíme 😊

    OdpovědětVymazat

Domů Příspěvky Portfolio Kontakt