Albánská likérka a tak dál vol. 3

Ve středu, předposlední den naší dovolenky, jsme si zajeli na menší půldenní výlet do města Durres (česky Drač). V plánu byla ochutnávka v místní likérce a návštěva muzea s amfiteátrem. Na to jsme se těšili, protože prostě vejlet, ale to jsme netušili, co (respektive kdo) nás potká.

Nasnídali jsme se a běželi na místo, kde nás měl nabrat autobus. Nasedli jsme a začlo to. Čecháčci, všude samí echt čecháčci. Komentáře úplně na všechno, všechno je špatně nebo tak něco, nepříjemný na domorodce a tak podobně. Prostě hrůza hrůzoucí, tak to samozřejmě pokračovalo skrze celej vejlet, potom na letišti, v letedle a nakonec i v Praze, dokud jsme si zase nevytvořili tu bublinu, ve který to šechno filtrujeme.


Likérka jako taková byla zajímavá, ale docela jsme to proletěli, takže jsme toho zase tak moc neviděli, bylo to s výkladem, ale přes nával lidí jsme se ani nijak nehrnuli dopředu. O to zajímavější pak byly ochutnávky, albánskej fernet vážně není lepší než ten náš, ale vína jsme si přece jen přivezli domu. Btw typickej alkohol je taky třeba pomerančovej likér, kterýmu řikaj Ponc, kterej chutná jak sladší Aperol.
Potom nás čekal amfiteátr (spíš teda jeho pozůstatky), kde jsme se prostě drželi dál od všech lidí a blbejch keců. V muzeu jsme to jen rychle prolítli, zašli na zmrzku a jeli zpátky do hotelu.


Dost nečekaně jsme v amfiteatru potkali želvu

V muzeu byl i strop zajímavější (doslova)

Další den už jsme letěli domu. Na letišti jsme si ještě před odletem koupili tyhle skvělý brambůrky s příchutí červenýho pepře a limetky, (přišlo nám to jako zajímavá kombinace) který jsme chtěli zkusit a vyplatilo se. A jako bonus byly made in Milano.


Závěrem přidáváme naše hokusy pokusy s polaroidem, olizujeme prsty od brambůrků a těšíme se u dalšího článku. 


Měli jste i vy nějaký trable na dovolený? Napište nám do komentářů :)

Děkujem za přečtení a krásnej víkend

Dominik & Lenka

You Might Also Like

2 comments

 1. Páni, už je to nějakej pátek, co jsem naposledy komentovala. Pamatuju si, že tenhle článek jsem četla, ale už nevím, proč jsem to nedokomentovala.
  No...každopádně jsem ráda, že Vaše dovolená dopadla jakž takž v rámci možností a jediný, co Vám jí více méně zkazilo byli Češi a stejný snídaňový menu. Člověk si jede na dovolenou, aby si od těch keců odpočinul a oni Vás ještě doprovází. Bych bouchla.
  Sladší Aperol bych brala, už ten, co je přístupnej tady si užívám, ale na sladký jsem, to se musí nechat. A na brambůrky taky. Takže až Vaše cesta bude mířit směr Milano, tak si na mě třeba vzpomeňte. :D Limetka mi nevadí, ale miluju kokos, takže kdybyste objevili nějakou další podobnou exotickou příchuť chipsů, tak jsem první ve frontě. :D
  Jdu pokračovat ve čtení. Bali už mám rozečtený strašně dlouho a pořád to nemůžu dokončit, protože mě od toho něco vyruší, ale tentokrát se musim uklidnit, takže si to hezky v klidu pročtu. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Milano taky plánujem! 😄 Takže se můžeš těšit 😊

  OdpovědětVymazat

Domů Příspěvky Portfolio Kontakt