Kam v Praze na kvalitní plant-based jídlo

Článků na tohle téma je na celym internetu řada, tak proč s nim přicházíme i my? Protože jsme milovníci jakýchkoliv vegan friendly a originálních podniků, který se snažej dělat kvalitní gastronomii více dostupnou pro kytkožrouty. A právě proto jsme chtěli napsat recenze na pár našich oblíbených podniků, který jsme zatim stihli navštívit (máme jich totiž na bucketlistu několik desítek).

Café Moment

Srdcovka v srdci hipster lůna Jiřího z Poděbrad. Kousek od metra dělá tohle místečko s dokonalou obsluhou dosažitelnou jenom pár krokama. Vynikající snídaně a dezerty si nás tu získali. Jednoznačně jedno z našich nejoblíbenějších míst v Praze. Nebojte se tu na nic zeptat, se všim poraděj, zabalej a klidně si objednejte i sváčy když si chcete kousek Momentu vzít sebou. Cizrnová omeleta je labůžo a z bagelu vám sliny potečou pravděpodobně až do další návštěvy. Dezerty jsou vymazlený. Tohle místo je super. Pejsci jsou tu vítáni, tak se nelekejte až k vám některej přiběhne pro pomazlení.

10/10
Coffee Room

Krásnej interiér, ale o to menší. Jo je to tu mrňavý, ale krásný. Supr výběr jídla a kafe za trochu vyšší ceny (chodí sem dost turistů). Toust s avokádem neměl zatim konkurenci (teď si ho děláme každej tejden). Obsluha na jedničku. Opět kousek od Jiřího z Poděbrad (od Momentu co by kamenem dohodil), dostupnost teda dobrá. Venkovní posezení má trošku zvláštní layout, ale to hned přehlídnete. Inspirace co se interior designu týče tu jen srší, ten si nás vážně získal.

9/10Incruenti

Naše místo, pokud něco slavíme, sem se dá jít na grandiózní večeři, u který vás budou chuťový buňky šimrat ještě dlouho. Vynikající kuchyně, která se s každým týdnem vyměňuje, přes obědy funguje menu za příznivější ceny, jinak budete muset sáhnout trochu hlouběji do kapsy. Orientováno na středomořskou kuchyni, takže se cítíte jako v Itálii. Naservírujou vám klidně i paštiku co maso nepotkala ani z vlaku a přesto je vynikající. Obsluha supr. Jediný co, doporučujeme si rezervovat místo, protože tady se vaří tak skvěle, že je problém se posadit, pokud vás na zadek neposadí kvalita tohohle místa. Na oběd i na romantickou večeři, je tohle ta správná volba a taky už jsme se sem párkrát vraceli.

10/10
Můj šálek kávy

O tomhle podniku vlastně nic extra nevíme, jen to, že je to tu hezký. Maj tu fajn pitivo a určitě i jídlo, který jsme zatim neměli na našem stolku, ale podle toho co jsme viděli, to vypadá moc dobře. Ceny jsou už celkem dost vysoký. Nejvíc nás tady, ale baví atmosféra. Okolí stanice metra Křižíkova je naprosto krásný a dá se použít jako výpadovka z městskýho ruchu. Necítíte se tu jako v Praze, ale jako někde na dovolence třeba ve Španělsku. Supr, včetně obsluhy.

9/10

A jelikož jsme tady byli jen jednou dát si limču, foto nemáme. Ale nezoufejte, určitě se někdy objeví na našem Instagramu.

Parlor

Kousek od výše zmíněného podniku. Vystupte na Křížíkově a jste tam za chvilinku. Krásně nazdobený podnik, kde vám nabídnou zmrzku (dovezenou z Créme de la Créme), kterou vám naservírujou do sušenky, ice-cream sandwich nemá obdoby. A zdejší kombinace třeba slanýho oříšku s olivovym olejem stojej za vyzkoušení a ani peněženka nezabrečí. Zeptejte se obsluhy a oni vám vymyslí kombinaci, jsou v tom vážně zběhlí. Sám majitel je často u pultíku, tak se ho klidně zeptejte jak na to přišel. Jo a jako bonus je tu obrovská nabídka ginů a toniků, takže i tohle je super. Už jen proto že Gin & Tonic je náš oblíbenej drink. Interiér má body za originalitu a hravost.

9/10Phill's Corner

Dnes už relativně známý podnik v dříve nevábných Holešovicích, ale kdo se zajímá, ví, že Praha 7 se nám dosti změnila a zaplivaná je už jen částečně. Phill's corner nabídne jedny z nejlepších sendvičů co jsme měli, k tomu si dejte nějakou limču nebo piváka z mini pivovaru. Neprohloupíte. Nadlábne se tady i masožravec, takže to mají ošetřený ze všech stran. Supr atmosféra, supr design, hned u tramvaje a co by kamenem dohodil do Vnitrobloku. Určitě sem zajděte, denní menu samozřejmostí. My jsme tu už byli několikrát a pořád nás to tady baví. Cenově je to takovej pražskej průměr. Za příplatek připraví i gluten free verzi, stačí se zeptat milé ale občas pomalejší obsluhy. Záchody jsme tu nevozkoušeli a ani vlastně nevíme jestli je tu maj.

8/10Chutnej

Tak tady je to relativně nová záležitost. Kousek od Blue Vegan Pig Shopu (to už je úplně nová sranda - dneska otevíraj) to tu sedí. Na stůl se vám dostane boží veganská pizza nebo burger (i s gluten free verzema), který fakt stojej za to.  Je tu klídek a často málo lidí, ale stejně doporučíme si na stránkách objednat předem a přijít si. Mají i rozvoz ale omezenej (mapa na jejich stránkách vám to ukáže). Příjemná obsluha, občas trochu zmatená, ale to nevadí, to se doladí. Když dostaneme chuť na pizzu, jdeme sem!

10/10
Tak a to je pro dnešní článek všechno, snad se vám to líbilo a tyhle místa určitě vyzkoušejte, je to totiž kvalitka! A nebojte, s dalšíma se brzo vrátíme, až toho zase víc oběhneme.

Díky za přečtení a krásnej tejden!

Dominik & Lenka

You Might Also Like

2 comments

 1. Jak už jsem psala o pár článků předtím, letos mě v Anglii navštívila kamarádka veganka a já jelikož jsem tvor zvídavý a taky jsem byla ochotná se přizpůsobit, tak jsem si řekla, že na ten týden v tom pojedu s ní. Radši ani nekomentuju to, jak těžký bylo najíst se v Londýně. Je pravda, že pro nás byl problém v tom, že orientace nulová, přehled o místech ještě níž a hlavně peněženky (hlavně ta její) zely prázdnotou, takže jsme se nestravovaly (až tolik) v restauracích nebo prostě podnicích, ale většinou jsme veganské potraviny hledaly normálně v shopech. Když ne, tak jídlo stálo za to, ale kamarádka byla dost škrt a já se sama nerozšoupávám.
  Vegan bych být asi nemohla. Snesla bych bez maso, ale chyběly by mi sýry. Třeba cottage, mozarella a tak. A nejspíš i vajíčka. Nicméně jsem si oblíbila rostlinná mlíka, miluju tofu a u nás v Anglii je dost levný Alpro (jak mlíka, tak jogurty).
  Nicmíně, všechny tyhle jídla vypadají naprosto božsky a moc ráda bych je někdy vyzkoušela. Jen třeba k tomu Incruenti, ty další fotky v pohodě, ale ty první dvě, není to nějaká malá porce? Zasytí Váš to? Já jsem takhle byla navštívit restauraci nahoře ve Fontáně a kvůli budgetu jsem si dala malou porci a musím teda uznat, že nebýt chleba a pomazánky, kterou nabídli jako předkrm v rámci ceny, tak se asi zrovna moc nenajím. :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ty aplra ti závidíme, u nás je to za dost velký peníze ale tak si jednou za čas dopřejem :D Naštěstí už se u nás začli objevovat i levnější varianty mlík, který jsou taky vynikající :) jinak vegani nejsme, Dominik po roce vegetariánství ted zase maso jí, ale většinou jen doma u mamky nebo u babičky :) já stále jedu svoje vegetariánství i přes obavy mojí maminky a rodiny (krevní testy dopadli mnohem líp než jaký mi kdy dělali, takže v pohodě :D) ale přesně jak píšeš, sýry si pořád taky neodpustim a nevim jestli někdy budu schopná je nejíst.. jinak ta porce je uplně ok, to dělaj ty talíře :D taky si vždycky řikáme, že je toho málo, ale ve finále funíme jak už skoro nemůžem :D
   Londýn plánujem nejspíš příští jaro a už teď vim že musim do Temple of Seitan - je to něco jako vegan KFC :D

   Vymazat

Domů Příspěvky Portfolio Kontakt