Amsterdam: Ukradenej deštník a hood ne-hood

A je to tady, čekali jsme na to celou věčnost a přece jen jsme se dočkali. Jsme na letišti směr Amsterdam a nemůžeme se dočkat.Jedna věc je ale trochu jinak než jindy. Nějak nám to zevšednělo, téměř to už prostě bereme jako basic thing. Možná to je tím, že tydle naše vejlety jsme měli relativně často v poslední době nebo to bylo třeba přicházejícím podzimem, kdy nám už startujou melancholický nálady. Nevíme, ale užili jsme si to naplno i tak. A musím vám říct, že Amsterdam je krásnej, opravdu krásnej.


No a jak už to u nás bejvá, tradičně jsme bydleli přes AirBnB, tentokrát u týpka z Ghany, co se jmenuje Kofi. Měl domek, kterej byl docela pěknej, akorát takovej no, nedotčenej. Protože se pozdě vrací z práce tak tu spíš jen přespává. Ale někoho tak pozitivního jsme dlouho nepotkali, kord když jsme z Česka.. Čtvrť, kde jsme bydleli nás zprvu celkem vyděsila, protože měla vzezření hoodu podobnýho těm co znáte z USA. Všude samej černoch a tak, ale rychle jsme vystřízlivěli, protože to tady bylo fakt klidný a ouplně v pohodě.


Co se náplně vejletu týče, tak to byla celkem klasika. Oběhnout ty hlavní turistický atrakce, ztratit se mezi uličkama, který jsou všecky stejný (ale o to hezčí) a někde se fajnově najíst. Ta poslední aktivita se nám moc nedařila, všecko bylo takový obyčejný a drahý, ale nakonec jsme vešli do Vega Bondu, kde měli supr wrapy a toasty a potom do Bagels and Beans, kde to bylo naprosto supr. Na Museumplein jsme vyfotili všecky muzea včetně toho Van Goghova a vyfotili se u nápisu I AM AMSTERDAM, kde se fotí asi uplně všichni. No co, tam nesmíme chybět. Vlezli jsme do muzea MOCO, kde byl vystavenej Banksy a Dalí, naši oblíbenci. Jednu nevýhodu to ale mělo, v muzeu nám ukradli deštník. Jak jinak to vyřešit než tím, že jsme si ukradli vlasní, jak jednoduchý (don't judge). V neposlední řadě jsme brutálně zmokli (jo i s deštníkem) a tim jsme měli snad všecko.

Typický jídlo - prostě hranolky, ale maj to tu všude
Ne vlastně ne. Ještě jsme proběhli nejdělší trh v Evropě a vlítli do coffee shopu, protože prostě Amstrdám.. jmenoval se Paradox a no, bylo to zajímavý, tečka. Na závěr doplníme, že je to tu dražší, minimálně co se dopravy týče, metro, busy a tak začínaj na 2,90 EUR/hodina, vlak z letiště je za 5 EUR. Jako doporučení zní, kupte si Traveler card - 26 EUR/ 3 dny i se zpáteční cestou na letiště.

Ano, záplava fotek neni nikdy na škodu, aspoň podle nás..

Amsterdam se nám moc líbil a návrat je v úvahách (nebo potencionální Erasmus?). Byli jste tu, chcete sem nebo máte nějakou otázku co a jak tu chodí? Dejte vědět do komentářů a budeme se snažit odpovědět.

Tak příště
Dominik & Lenka


You Might Also Like

2 comments

 1. Tak teď by mě docela zajímalo, jak to dopadlo s tím Erasmem. Jako kdybyste vy dva jeli na Erasmus, tak to by bylo taky solidně neskutečný, to bych měla určitě každý den, co číst.
  Ničíte mě s tím jídlem. Ten bagel vypadá hodně dobře a ten čokodortík jako taky dost dobrý. Ještě, že jsem po jídle. Nebo spíš...nejsem po jídle, ale mám nos odřenej a ucpanej jak doprava v Dubaji (pevně doufám, že tam někdy zácpy bejvaj, postřehla jsem jen hojnou přítomnost aut :D), takže prd cejtím a tím pádem všechny dobroty, co tu mám a mohla bych si dát, protože jsem celej den nic nejedla, tak si šetřim, protože necejtím žádnou chuť. Stačilo, že jsem musela sníst zelí, na který jsem tak dlouho čekala a rebarboro-jahodový alpro, který by jinak zítra prošlo (ne, že by se to pak nedalo sníst, ale co už).
  Amsterdam jinak taky moc pěknej. Byli jste i uvnitř domu Anny Frankové?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Heh, no s Erasmem to dopadlo tak, že ani jeden nikam na bakaláři nejedem. Je to převážně proto, že by nás to finančně dost vysálo, jelikož platíme nájem za byt, kterej bysme museli platit i na erasmu. Radši si budem jezdit spolu a po škole zkusíme na rok nebo dýl žít v zahraničí. Jinak trable s nosem doufáme, že rychle přejdou :D uvnitř jsme nebyli, byla tam tak kilometrová fronta a ani nás to moc nezajímalo :)

   Smazat

Domů Příspěvky Portfolio Kontakt