Barcelona: Půdorys a-la USA s nejextravagantnější katedrálou světa

Sny jsou od toho, aby se plnily - skvěle vystihuje naší cestu do Barcelony, kde jsme byli na začátku srpna minulýho roku. Nápad vzniknul z mojí iniciativy, a to hlavně proto, že jsem se do barci chtěla vždycky podívat. Byla to naše první společná cesta za hranice a tak jsme si řekli, že vám o tom taky napíšem.


Letěli jsme s Lufthansou s přestupem ve Frankfurtu, kde jsme měli asi 4 hodiny čas prozkoumat letiště. Když jsme dorazili do Barci, stačilo už jen najít vlak do města a metrem vystoupit na zastávce el Klot, kterou jsme měli skoro za rohem od bytu. Tohle byla naše první zkušenost s AirBnB. Měli jsme vlastní pokoj ve větším bytě kousek od chrámu Sagrada Família a byli jsme spokojený.

První den jsme měli na plánu Sagradu. Podotknu, že všechny placený vstupy na památky jsme si koupili tejden předem online na oficiálních stránkách a dobře jsme udělali. Díky tomu jsme nikde nečekali ty dlouhý fronty turistů, ale vždycky šli hned dovnitř a ušetřili jsme tak spoustu času. Sagradu určitě doporučujeme s audio guidem a s prohlídkou věží, je to sice dražší, ale stojí to za to a defakto přispíváte na dostavbu samotnýho chrámu.
Co se týče jídla, chtěli ochutnat všechno španělský - paella, tapas, tortilla de patatas. A všechno jsme to zvládli. K tomu jsme přidali ještě večerní procházku, kdy jsme přešli snad půlku Barci (včetně administrativní části s ,,okurkou") a rychle jsme se rozhodli to votočit, když jsme došli do míst podobnym Holešovicim (myslíme tu zaplivanou část).


Druhej den jsme hned na desátou běželi do Parku Güell, na kterej vedou eskalátory (jo venkovní eskalátory). Park je přímo obří a můžete tady strávit třeba celej den a když přijdete ráno potkáte míň lidí takže tak.Pokud máte rádi designový věci a oblečení doporučujeme se cestou z parku stavit v obchodě Typographia, kde maj skvělý trička, který jsou asi ty nejlepší suvenýry, co jsme si kdy odkud přivezli.

Odpoledne jsme ještě stihli skočit na prohlídku do Casa Batlló, což je baráček od Gaudího (jak jinak taky).

Třetí den jsme chtěli dojít na hlavní třídu La Rambla, což je něco jako náš Václavák. Btw v týhle době měl Dominik ještě dost dlouhý skoro zdredovatělý vlasy a možná to byl důvod, proč to byl jedinej člověk z celý ulice, kterýmu asi 3x nabídli navštívení coffee shopu (kde mimochodem měli 43 druhů mariánky). Z třídy potom vede odbočka na největší trh v Barce - La Boquería - RÁJ všech vůní, chutí a barev. Posuďte sami.

Po tom co jsme se pokochali trhem jsme běželi na pláž, dát si dvacet, zkusti moře a pak jsme zase běželi o barrio dál.

Měli jsme ještě poslední rezervaci - a to v muzeu Pabla Picassa. Skoro dvouhodinovej intenzivní zážitek uměleckej děl. DOKONALOST. Vylezli jsme celý unavený, ale zároveň nabitý.
Poslední večer jsme po večeři ještě seběhli k tančící fontáně a i když tam bylo tak milion lidí, byla to skvělá show.

A to je všechno, díky za přečtení

Dominik & LenkaYou Might Also Like

2 comments

 1. Pamatuju si tyhle fotky z Instagramu, záviděla jsem Vám tenkrát, závidím Vám teď. Musí to být úplně pecka cestovat a ještě takhle bok po boku. Já jsem si zrovna představovala, jak moc reálný by bylo dělat travel blogera, co je forever meloun a řikám si....to bych si nemohla ani vyfotit zmrzlinu, protože kdybych v jedný ruce držela zrcadlovku a v druhý zmrzlinu, tak pak budu mít zmrzlinu na objektivu. :D
  Sagrada Família je neskutečná stavba, která je stejně neskutečná jako Vaše fotky. Přijde mi to jak z jiný planety a ještě víc neuvěřitelný mi to přijde, když si uvědomim, jak dlouho na tom to lešení už stojí a jak dlouho pravděpodobně ještě bude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si právě myslim, že většina travel blogerů právě cestujou sami :D takže ono je to vlastně asi jedno :) ale za mě je nejlepší jezdit ve dvou :)

   Vymazat

Domů Příspěvky Portfolio Kontakt