Budapešť: Víkendovka na východě

Zase další vejlet a další možnost napsat vám o něm článek. V poslední době jsme byli dost neaktivní (a štve nás to), ale se školou a prací se to cestování těžko dává dohromady a nejenom to, nezvádáme skoro nic, co se blogu nebo instagramu týče a jako bonus je venku tak hezky, že ani běhat po Praze už nehceme. Na to se nebudeme vymlouvat, ale pokusíme se polepšit a přidávat články i na jiný témata, třeba jídlo, focení atd. Nechte nám kdyžtak komentář o tom, co by vás zajímalo. A teď už k Budapešti!


V Maďarsku ještě ani jeden z nás nebyl, takže Budapešť byla naše premiéra. V plánu ani tak dlouho nebyla, jelikož se teď snažíme šetřit na nějakou větší cestu příští rok. Když jsme ale byli v září v Amstru bylo nám líto, že by to byla naše poslední větší cesta za hranice v tomhle roce. A tak jsme se rozhodli, že přece jenom zajedem objevit další evropský město, a aby to bylo i budget-friendly vybrali jsme právě Budapešť. No a teďka už k tomu článku, tahle vomáčka okolo vás zase tak moc asi nebere (nebo jo?).


"House of Terror" zajímavá budova, věnováná zdejší historii
Opéra hausTýpek žonglující na světlech na křižovatce, 

Pražený kaštany nesměly chybět


Vyrazili jsme v pátek po práci (what a bummer) a v Budapešti jsme byli kolem devátý večer, kdy jsme se stihli jakš takš zorientovat a ubytovat (rozuměj hatmatilka všude okolo a systém lístků v MHDčku). Jeli jsme s Eurolines, který maj zase jejich 1+1 akci, kdy platíte jen za jednu jízdenku, v případě že jedete ve dvou. Tím pádem nás to jednotlivě vyšlo na 450 Kč za zpáteční jízdenku. Ubytování jsme brali klasicky přes AirBnB a to nás vyšlo na 800 Kč na dvě noci pro jednoho a to podotknu, že jsme bydleli v centru (a byla tam polohovací postel a výřivka ve vaně!). Co se ještě bydlení týče tak nás docela překvapilo, že drtivá většina vstupů do domů (hlavní vchody do vnitrobloku) nejsou na klíč ale na kód, dál je každej byt ještě opatřenej klecí před dveřma. Zajímavý a nevěděli jsme co si o tom myslet. Jestli to je něco z chladný komunistický nebo snad ještě uherský historie, no nevíme. Jestli o tomhle něco víte určitě nám to napište do komentářů, docela by nás to zajímalo.Netflix & Chill nesměl chybět že jo hihiMěsto jako takový se nám moc líbilo, v něčem je podobný Praze a v něčem nám dokonce přišlo lepčí, když neberem v potaz třeba metro tak město rozhodně moc nepůsobilo, že mělo historii spojenou s vládou jedný strany (jojo mluvim o komunistech). Všude je co vidět, a jde cetit určitá historie, je tu cítit nádech Vídně a to se nám líbí (asi odkaz na Rakousko-Uherskou dobu). No ale to už tady pomalu začínam lekci historie že jo... No další věc co nám přišla zajímavá a která se nám pořád opakuje s každym městem kde jsme, že obchody tu prostě vypadaj líp a to myslíme i obyčenej Spar nebo podobně. Překvapenim byla velká přítomnost úplně stejnech výrobků jako je u nás.


Věřící nejsme, ale koho by nebavilo se koukat na všudypřítomný zlato a tak že jo (neměla bejt církev a tyhlety věci o něčem jinym než o zlatě a mramoru??)
Jojo takovejhle fajnovej parlament tu maj, je naproti zámku co je na druhý straně řeky


Tu zase parlament, ale z dálky


Buda castle, najs no ne? Liberty Bridge, je prej nějak slavnej nebo coTohle nejni zubačka na Petřín, ale na Buda Castle a je moc hezká
Takže město moc hezký, vstupy levný jinak cenově dost podobný Česku. To by tak bylo. MHD v pohodě, akorát bacha na lístky, nefunguje to jako ve většině případů u nás (tj. že platí na určitou dobu), tady lístky platí na jízdu ne třeba na hodinu! Parlament a Buda Castle nás uchvátili, tam je to moc hezký a pompézní takže to bylo fajn. Jo a starý žlutý tramvaje jsou moc fajn.


Langoš, ano langos, ó langoš, to muselo bejt

A tady tyhlety langoše vyráběj, tady je prej ten nejlepší v Budapešti, ale to vám asi řekne každej pouliční businessman

Fancy žrádýlko chybět nesmělo

Noky sem, noky tam

A jako vždy Burger test, Budapešť obstála 

Jinak cenově nás to se všim všudy vyšlo na 2600 Kč na osobu s tim, že jsme šli dvakrát na jídlo, bydleli v centru a strávili krásnej víkend v Budapešti. A pak, že to nejde.

Děkujeme za přečtení a těšíme se na vás u dalšího článku!

Domink & Lenka

You Might Also Like

2 comments

 1. Tak už vím v čem je můj budget problém. Jsem vlk samotář. Nějakou akcičku 1+0 asi nemaj, co?
  O Budapešti už celkem dlouho přemýšlím a relativně intenzivně hlavně tohle léto. Pořád zkoumám vlakový jízdenky, i autobusový a dokonce jsem si řikala, že bych někdy zkusila Interrail, ale to je zrovna docela pálka, ale zní to skvěle. Nicméně, bych potřebovala umět to spočítat, což je pro mě docela komplikovaný, protože úplně promyšlenej každej krok ještě nemám, spíš jsem tak nějak orientačně chtěla vědět, kolik by mě stála jen cesta.
  Budapešť je pecka, na langoš mám chuť, ale nejvíc je stejně zubačka. Tahle je totiž totálně roztomilá. Nevim proč, ale přijde mi hodně pěkná. Nicméně, ta naše petřínská má hodně velkou výhodu a to je zmrzlinárna Angelo, kterou jsem měla tu čest navštívit. včera poprvé a do Holešovic jsem musela být odtažena, protože se mi z Újezda nechtělo odejít. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co vím, tak bez tý akce se tam dá taky dost dost levně - za 850 s Eurolines máš zpáteční jízdenku, nebo z Prahy tam lítá Ryanair a ten je mimo sezónu kolem tisícovky a někdy jsou i akce za 700, což je taky fajn cena :) a určitě i ubytování pro jednoho se dá sehnat za stejnou cenu, jinak podle mě je blbost mít promyšlenej každej krok, nejlepší je vědět co tak zhruba chci vidět a každej večer si to plus mínus naplánovat abys nepřejížděla přes celý město atd :) btw na Petříně jsem ještě nikdy nebyla :D (nebo teda možná tak ve 2 letech)

   Vymazat

Domů Příspěvky Portfolio Kontakt