Dubai | baráky a písek

Dubaj, chtěli jsme sem už celkem dlouhou dobu, ale spíš tak ve stylu, že jednou se tam podíváme a nečekali jsme, že to bude tak brzo. Stalo se to prostě tak, že přišla akce na levný letenky, tak jsme ani moc nepřemejšleli a vzali to, hotel taky vyšel dost low cost.

Každopádně, letěli jsme z Krakowa, což je celkem v pohodě, tam se dostaneta v klidu a i celkem levně. Buďte ready ale na letadlo čekat i několik hodin. Nám to v rámci šetření stálo za to. Z Polska do Dubaje to bylo necelejch šest hodinek s FlyDubai, lowcostová odnož Emirátů, kde je všechno placený, tak s tim počítejte pokud poletíte s nima. Na letišti potom nečekejte fancy novej terminál, ale vystoupíte na dvojce, kterej je starej a chcete tam strávit co nejmíň času. Do hotelu jsme si to odfařili s UBERem a dost levně, protože jsme využili slevu na první jízdu (ridefreeUAE - sleva 50AED na PRVNÍ jízdu s UBERem.)
Bydlet ve starý Dubaji může bejt levnější, což byl náš případ, ale dejte na to pozor, protože do centra můžete jet třeba i hodinu. Metro je nový a klimatizovaný, nesmíte se tam ani napít a vagony jsou rozdělený na ženský a chlapi. Asi, aby se páni nebáli, víte co, ženský a děti... Ne, chlapi tu fakt čuměli dost na mě, ale hlavně na Lenku, jednak na to nejsou zvyklí, druhak jsme Evropani, ale příjemný to moc nebylo. A tim se dostávam k centru. Dubai Mall a vedle Burj Khalifa, to pro nás bylo to centrum, v obchoďáku jsme jedli (dostupnější než restaurace), byl tam chládek a dalo se tam celkem pohodlně dostat. Hned vedle obchoďáku se tyčí nejvyšší barák světa, tak se u něj vyfoťte jako dalších 10 milionů turistů, co sem každej rok zajede. Vstupenka vás vyjde na 8 stovek, tak buďte ready.

Co dál? No, je tu poušť, takže určitě si najděte na netu nějaký Desert Safari, my jeli s Amar Tours a bylo to fakt dobrý. Náš řidič Mohammed s náma lítal v dunách, házel smyky apod., pak nás zaparkoval do "kempu", kde nás nacpali arab mňamkama a během toho jsme čučeli na tanečnici co šmudlala břichem ze strany na stranu. Pak ještě přišel týpek v disco (prej tradičních) šatech a deset minut se točil na místě jak řetízkáč na Matějský. Jedna věc byla ještě jízda na velbloudech, jo svezli jsme se, i přes Dominikovu hrůzu z koní a podobnejch věcí, prostě, zvládnul to, jestli má trauma do konce života, nevíme. Ale, ty velbloudi nevypadali vubec spokojeně, jednak byli docela pohublí, druhak nadávali jak Růžičková ve Slunci senu a hlavně, když musej tahat náklad jako je Dominik, no kdo by nenadával že jo. Co si o tom myslíte?

Co můžeme ještě doporučit? No, zajděte do Dubai Muzea, tam je to moc hezky udělaný, stojí to jen 18,- Kč a vypráví to o životě před objevem ropy, protože bez ní by tady nebyl nikdo, kdo by využil bankomatu na zlato. Zkuzte se projít po ulici, nejde ani tak o to, že by to bylo pěkný, ale aspoň zjistíte, že to tady prostě neni postavený pro chodce, tohle město je pro auta. Když se budete transportovat po svejch, tak vám to zabere mládí (nebo stáří?). Jak řikam, z hotelu do centra cca 40 minut, z centra na pláž hodinku... A když mluvim o pláži, řešej se tu dost pravidla, jakmile opustíte písek, neexistuje, že jste jen v plavkách, musíte se zahalit. A obecně, žádný pusy na veřejnosti s vaší polovičkou, držení za ruce se nedoporučuje a podobně. V Dubaji jsou ještě celkem shovívaví, ale hned vedle v Sharje by mohl bejt problém, tak bacha.

Takže, Dubaj je fajn, je to tu hezký, moderní, a funguje to. Neni to tak drahý, jak by se mohlo zdát (v dalším článku to více rozebereme), je tu spousta hezkejch aut (tu a tam Rolls-Royce, Bentley nebo McLaren) a bohatejch lidí, poušť je fajn a ve starý Dubaji si i ten, co chce víc historie přijde na svý. Tím myslím starý trhy s kořením apod., tam se chystáme jindy, to jsme nestihli.

Byli jste v Dubaji? Máte otázky? Ptejte se.

Díky a čau

Dominik & Lenka

You Might Also Like

2 comments

 1. Já v Dubaji nikdy nebyla a musím se přiznat, že do té doby, než to začalo být tak nějak "populární", mě to ani moc nelákalo. Poslední dobou tam hodně jezdí lidi z mého okolí a já tak nějak přemýšlím nad tím, že mě to vlastě ani tak neláká. Jako ráda bych to viděla, ze zvědavosti, ale není to položka v mém "must" seznamu. Do Abu Dhabi bych jela. Hlavně kvůli Ferrari World. Jednou jsem se o tom náhodou dozvěděla z televize, když dávali Formule 1 a to by mě docela lákalo vidět.
  Nicméně, ty fotky jsou neskutečný. U některých jsem Vám ani nevěřila, že to jsou Vaše fotky (bez urážky). Jsou to takové ty fotky, kdy Vám něco říká, že to někdo fotil za účelem nějaké propagace, prostě fakt jako supr čupr kvalita. Asi úplně prvně mě zaujala ta fotka, kterou fotila předpokládám Lenka, když na ní je Dominik :D Je to tak, jak tam Dominik fotí tu poušť, je tam takovej pidiaturní, že jsem si řikala, to snad ani není možný, jak je ta poušť obrovská a zároveň jak ta fotka je super ostrá. To vidim i jen na tom náhledu.
  A pak úplně žeru takové ty fotky, jak tam je ten sluneční kotouč, ale nevypadá jako kotouč ale spíš jako celý nebe. Třeba ta fotka s velbloudem, jak je pod tou boží fotkou, kde jste oba (ta je mimochodem taky pěkná) a tahle poslední s Lenkou je tak dosti boží.
  Jako nevim, jestli to je tou Dubají (že ona sama o sobě mi přijde neuvěřitelná) nebo Vaším fotografickým talentem a nějakym spešl nastavením. Nebo možná obojí. Tak jako tak, fotky jsou fakt super.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Do Abu Dhabi jsem strašně moc chtěla kvůli tomu chrámu, ale nějak jsme to nestíhali a jet tam na jeden den nám přišlo zbytečný, tak třeba příště :D :) Děkujeme strašně moc za takovou recenzi :D ne, fakt to hodně zahřálo <3 btw ta poslední fotka je focená na iphone a dost upravená, aby nějak vypadala :D jinak jsem toho názoru, že když je co fotit, a především pro člověka, kterej nemá kolem sebe poušť nebo mrakodrapy jako v tomhle případě, tak se mu to bude vždycky zdát nějak víc spešl, stejně tak jako pro ně může bejt neuvěřitelný fotka Prahy :) fotíme na manuál a já je upravuju fakt jen minimálně (světlo, křivka a barvy) :)

   Vymazat

Domů Příspěvky Portfolio Kontakt