AZORES: The Terceira island

Po delší odmlce jsme zpět! Tentokrát to bude o našem cestování po Azorskejch ostrovech. Pokud to ještě někdo neví, tak Azory maj 9 nádhernejch ostrovů uprostřed Atlantiku a je to vlastně taková lowcost destinace podobná Havaji, Islandu a Zélandu.


Celkem jsme poznali 3 ostrovy - Terceira, Sao Miguel a Sao Jorge. Jelikož jsme na každym z ostrovů strávili 4-5 dní, tak jsem se rozhodla vám sem sázet ostrov za ostrovem víc detailněji.

První zastávkou byl ostrov známej býčíma zápasama - Terceira. Jo, já vim, býčí zápasy nic moc, ale kultura je kultura. I přes to jsou místní totál zlatíčka a NIKDO NIC NEŘEŠÍ. Nejvíc si nás asi získal svojí různorodostí a minimem turistů. A taky i tim, že jsme tady měli nejhezčí a nej nej nej ubytko s výhledem na oceán - ACH!

A co vidět?

Angra do Heroísmo
Hlavní město ostrova, zapsaný v UNESCO, moc krásný a klidný uličky (pokud zrovna v mini úzký uličce nejede offroad :D). Nejvíc asi doporučujem zajít do Jardín Duque de Terceira - park uprostřed města (hotová oáza). Pak určitě omrkněte Monte Brasil a pokochejte se výhledem na město.


Algar do Carvao
Zaručeně nejnavštěvovanější místo na ostrově a taky asi jediný, kde se platí vstup. Ale řeknu vám, že to fakt stojí za to! V sezoně (červen-říjen) je otevřeno 14-18h a vstup je asi 8 éček na osobu.
Serra de Santa Bárbara a Serra do Cume
Azory jsou hlavně o výhledech. Proto ani na Terceiře nesmíte vynechat dvě nejhezčí vyhlídky na zelený políčka a oceán. Už jenom samotná cesta na Serra do Cume je zážitek. Nikde nikdo a kolem vás jen zelený políčka a krávy. KRÁSA. Jenom bacha ať vychytáte počasí - my jsme nahoru jeli dvakrát, protože nám nedošlo, že v mlze toho moc neuvidíme :D.

Biscoitos
Na přírodní bazénky Biscoitos jsme narazili tak trochu náhodou. Zbejval nám totiž poslední den a my ještě neprojeli sever ostrova. No, a i když jsme se nevykoupali (bylo asi 20 stupňů a zataženo a taky Atlantik neni úplně teploučkej, co si budem :D) tak to tam je fakt dobře vymyšlený a určitě se tam chystáme někdy vrátit.


Furnas do Enxofre
K tomu ani neni co moc napsat, prostě supr procházka panenskou přírodou s vyvěrající sírou.

Ale hlavně na 100 % doporučujem prostě jen tak jezdit! Díky tomu jsme objevili krásný místa, a zamilovali si ostrov na MAX.


You Might Also Like

0 comments

Domů Příspěvky Portfolio Kontakt